Developres zaczyna od sierpnia

Fot. Paweł Dubiel
Fot. Paweł Dubiel

SIATKÓWKA. LSK. Trener Lorenzo Micelli nie zmienia sytemu przygotowań.

1 sierpnia siatkarki Developresu spotkaniem ze sztabem szkoleniowym rozpoczną przygotowania do sezonu 2018/2019 Ligi Siatkówki Kobiet. Po tygodniu treningów rozjadą się na trzy tygodnie.

Nasze dziewczyny już od czerwca zaczęły przygotowania fizyczne na podstawie planu ułożonego dla nich przez trenera od przygotowania fizycznego. Miały więc konkretny program do wykonania zarówno na czerwiec, jak i na lipiec – mówi Lorenzo Micelli, trener Developresu i dodaje. – W sierpniu spotkamy się na tydzień w Rzeszowie i sprawdzimy pracę, jaką dziewczyny wykonały do tej pory we własnym zakresie. Dziewczyny będą tutaj na miejscu od 1 do 5 sierpnia. Potem przez trzy tygodnie będą miały do wyboru – albo pracę w Rzeszowie pod okiem trenera fizycznego, albo pracę we własnym zakresie na podstawie przygotowanego dla nich programu. Po raz kolejny wspólnie spotkamy się 29 sierpnia, chociaż to i tak jest jeszcze dość wczesny termin, biorąc pod uwagę, że LSK startuje dopiero w listopadzie. W tym roku będzie zatem więcej czasu na spokojną pracę i jestem przekonany, że będziemy lepiej pracować, a dziewczyny dostaną też czas na odpoczynek – stwierdza włoski szkoleniowiec ekipy z Rzeszowa, który w ub. roku zastosował podobny system przygotowań. Przez dłuższy czas z zespołem nie będą trenować Serbka Jelena Blagojević i Bułgarka Petya Barakova, które przygotowywać się będą ze swoimi narodowymi zespołami do mistrzostw Świata (Japonia 23.09. – 12.10.). Przez pewne czas nie będzie też Czeszki Michaely Mlejnkovej, która ze swoją reprezentacją grać będzie kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Siatkarki Developresu w ramach przygotowań zagrają kilka spotkań kontrolnych i wezmą udział w turniejach m.in. w Szamotułach, Dreźnie i Rzeszowie. Być może też we wrześniu weźmiemy udział w turnieju w Słowenii, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła – mówi Micelli, którego zespół na inaugurację LSK zagra 3 listopada przed własną publicznością z KSZO Ostrowiec.

Przypominamy, że od sezonu 2018/2019 w rozgrywkach LSK będzie brało udział 12 drużyn. Nowością w rywalizacji kobiet jest to, że sześć najlepszych ekip fazy zasadniczej (jak w ub. sezonie PlusLigi) będzie mieć możliwość walki o medale. Pierwsze dwie zagrają od razu w półfinałach, pozostałe rywalizować będą od ćwierćfinałów, gdzie rywalizacja będzie się toczyć do dwóch wygranych ze zmianą gospodarza. Finał natomiast grany będzie do trzech zwycięstw, też ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Ostatnia ekipa LSK zagra baraż o pozostanie w elicie z mistrzem 1. ligi. W Lidze Siatkówki Kobiet zrezygnowano z 10-minutowej przerwy po zakończeniu drugiego seta. Będą 5-minutowe przerwy po każdym z setów.

Rafał Myśliwiec

Leave a Reply

Your email address will not be published.