Jak sprawdzić numer VIN

Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Numer VIN to niewątpliwie podstawa dla każdego kupującego samochód. Właśnie dzięki niemu możemy się przekonać i dokładnie sprawdzić informacje dotyczące samochodu. Jego historię, możliwość wypadku i tym podobne.

Warto pamiętać, że w przypadku zakupu używanego samochodu, jako przyszli nabywcy powinniśmy sprawdzić jego legalność. To tak naprawdę postawa. Najważniejszy w tym momencie jest numer VIN. To nic innego jak międzynarodowy system oznaczeń identyfikacyjnych.

Warto pamiętać, że każdy pojazd powinien posiadać taki numer. Mianowicie składa się on z siedemnastu znaków. To połączenie cyfr oraz liter. W numerze VIN mamy informacje takie jak: rodzaj skrzyni biegów, wersja samochodu oraz typ tapicerki. Tak więc w takim układzie wiemy czy samochód posiada manualną albo automatyczną skrzynię biegów. Wersja samochodu trzydrzwiowa lub pięciodrzwiowa wersja. Wewnętrzna tapicerka skórzana czy z materiału. Indentyfikacja takiego numeru wcale nie jest trudna. Trzy pierwsze znaki mówią nam o kodzie producenta auta. Jeden pierwszy znak oznacza rejon, drugi znak kraj a trzeci znak produkcję samochodu.

Natomiast czwarty, piąty, aż szósty m, siódmy, ósmy oraz dziewiąty to typ pojazdu. Rodzaj silnika, konstrukcja, nadwozie, skrzynię biegówm. Znaki od dziesiątego do siedemnastego oznaczają dany egzemplarz samochodu. Każdy symbol ustalany jest w zależności od rodzaju pojazdu. Dziesiąty znak to rok produkcji. Jedenasty znak jest określenie fabryki. Dwunasty, trzynasty, czternasty, piętnasty, szesnasty oraz siedemnasty są numerami fabrycznymi. Wszystkie pozostałe pozycje powinny zająć znak zero. Numer identyfikacyjny powinien się znajdować w jednym rzędzie. Pomiędzy liczbami oraz cyframi powinny się także znajdować jednakowe odstępy.

Warto podkreślić, że numer VIN możemy sprawdzić na konkretnej stronie internetowej. Wymagany będzie prawidłowy numer, który bardzo dokładnie zaanaluzuje nasz przyszły pojazd. Niekiedy przyszli właściciele mogą mieć problem ze sprawdzeniem takiego numeru. Musimy jednak pamiętać, że samochód kupujemy na lata. Tak więc przed kupnem powinniśmy wiedzieć o nim wszystko. Nie warto ufać obecnemu właścicielowi. Coraz częściej zdarzają się różne sytuacje, podczas których ludzie zostają po prostu oszukani. Numer VIN nigdy nas nie oszuka.

Będziemy mieć wszystko wyraźnie, od początku do danego momentu. Nie dotyczy to jedynie i wyłącznie tego jaki jest przebieg. Kupując samochód, chcemy kupić jak najlepszy egzemplarz. W związku z tym, informacje takie jak: czy samochód brał udział w kolizji czy malowanie go ponowne są podstawą. Jeśli już postanowiliśmy zmienić pojazd, warto się zastanowić co jest dla nas priorytetem. W przypadku zmiany samochodu to numer VIN powinnen być kluczowy.

To za pomocą niego możemy świadomie kupić pojazd. Mianowicie numer VIN jest idealnym rozwiązaniem. Nie musimy się obawiać trudnej obsługi. Warunek jest jeden. Musimy go prawidłowo wpisać. Jeśli to zrobimy, cała historia zostaje wyświetlona automatycznie. Wiele informacji na temat numeru VIN możemy poczytać w internecie. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, o pomoc możemy poprosić znawca motoryzacyjnego.

Artykuł sponsorowany