Kurtki zimowe – jakość i wygoda dla każdego mężczyzny

Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe

Zimą warto szczególnie zadbać o dobór odpowiedniej garderoby. Niskie temperatury, silny wiatr, czy też śnieg powodują, że ubrania powinny być nie tylko modne, ale przede wszystkim ciepłe. Na szczęście można znaleźć taką odzież, która będzie łączyła wszystkie te cechy, a dodatkowo będzie jeszcze wygodna. Zimą najważniejsze są kurtki. Jakie modele powinien mieć każdy mężczyzna w swojej szafie?

Bo kurka ma być ciepła!
Kurtki męskie zimowe powinny być przede wszystkim ciepłe. Idealnym modelem jest kurtka nawiązująca swoim wyglądem do wojskowej parki. Tutaj warto zwrócić uwagę na podszewkę, która powinna być gruba i doskonale chronić przed chłodem. Oczywiście w przypadku tych kurtek koniecznie warto zwrócić uwagę na kaptur. Powinien on stanowić również barierę przed zimnym wiatrem. Warto tutaj wybrać model obszyty futerkiem, ze względów etycznych lepiej wybrać sztuczne. Oczywiście takie kurtki są również tańsze. Zimą polecane są kurtki puchowe, jednak warto zwrócić uwagę, czy takie kurki rzeczywiście posiadają puch. Tutaj znowu do wyboru są modele z naturalnym puchem z piór kaczek, lub gęsi. Można jednak wybrać kurtki męskie zimowe ze sztucznym puchem, który zazwyczaj jest mieszanką poliestrów. Zaletą takiej kurtki na pewno jest cena, ale również jakość. Kurtki ze sztucznym puchem są również ciepłe i nie odkształcają się po praniu. Nawet po wielu praniach nadal dobrze wyglądają.

Ochrona przez wilgocią to podstawa!
Wybierając kurki męskie zimowe należy także zwrócić uwagę na materiał zewnętrzny. Warto wybrać taki, który cechuje się wodoodpornością, zatem tutaj przewagę ma poliester i nylon. Naturalne włókna wchłaniają wodę i przez to stają się ciężkie. Warto także postawić na powłokę teflonową, jednak ceny takich kurtek są bardzo wysokie. Oczywiście nie można również zapomnieć o bawełnie, która jest bardzo ciepła i również odporna na zniszczenia. Kurtka powinna posiadać także membranę, dzięki temu chroni przed deszczem, ale również pozwala skórze oddychać.

Kurtki męskie zimowe do eleganckich stylizacji

Kurtki zimowe typu parka, czy też kurtki puchowe sprawdzają się nie tylko do sportowych stylizacji. Sprawdzą się także do do eleganckich looków. Takie kurtki można połączyć nie tylko z jeansami, ale również stricte eleganckimi ubraniami, typu garnitur. Świetnie się prezentują, a przy tym zapewniają ciepło.

Artykuł sponsorowany