Ma tylko 15 lat i walczy o życie

Eryk ma 15 lat i dwa miesiące temu dowiedział się, że jest chory na złośliwy nowotwór kości. Fot. zrzutka.pl
Eryk ma 15 lat i dwa miesiące temu dowiedział się, że jest chory na złośliwy nowotwór kości. Fot. zrzutka.pl

TARNOBRZEG. Prośba o pomoc dla chorego nastolatka.

Ma na imię Eryk i ma 15 lat. Mieszka w Tarnobrzegu i od dwóch miesięcy leczy się na złośliwy nowotwór kości. Mama Eryka zmarła, gdy był jeszcze mały. Całą opiekę nad chłopcem przejął tata, dla którego koszt leczenia 15-latka to ogromne obciążenie.

– Mój koszmar rozpoczął się na początku tego roku, kiedy to bez powodu zaczęła boleć mnie noga – wspomina 15-letni Eryk z Tarnobrzega. – Tata poszedł ze mną do lekarza, który odesłał mnie do kolejnego, a ten do następnego. Niestety, cenny czas uciekał. Dopiero w szpitalu w Rzeszowie postawiono prawidłowa diagnozę: osteosarcoma – złośliwy nowotwór kości.

Nastolatek dostał skierowanie do Warszawy do Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich i Kości, gdzie zrobiono mu niezbędne badania.

– Niestety, okazało się że rak dał już przerzuty. W tej chwili jestem w trakcie chemioterapii. Staram się być dzielny i nie narzekać, chociaż chemia ostro daje się we znaki. Na wrzesień mam zaplanowaną operację usunięcia guza oraz zaatakowanych kości, a później kolejne cykle chemioterapii – pisze na portalu zrzutka.pl nastolatek.

Eryk ma tylko tatę. – Mama  zmarła kiedy byłem malutki. Tata opiekuje się mną najlepiej jak potrafi. Jest ciągle ze mną i wspiera mnie w tych ciężkich chwilach. Niestety, na tę chwilę nie może pracować, a koszty dojazdów, noclegów, leków oraz późniejszej mojej rehabilitacji rosną. Zwracam się do Was z ogromną prośbą o wsparcie, a przyrzekam, że wygram tę walkę.

Eryk przez portal zrzutka.pl chce zebrać 20 tys. zł, które pozwolą mu i jego tacie na spokojną walkę o zdrowie. Obecnie, na konto chłopca wpłacono już 11 490 zł. Zbiórka trwa jeszcze 66 dni, więc jest czas, aby wesprzeć go finansowo i dać nadzieję na wyzdrowienie.

Szukając konta chłopca na zrzutka.pl należy wpisać w wyszukiwarce „mam na imię Eryk”.

mrok

Leave a Reply

Your email address will not be published.