Pracowity weekend dA�bickiego UKH (ZDJA?CIA)

HOKEJ. W ostatni weekend druA?yny reprezentujA�ce dA�bickie UKH rozegraA�y 3 spotkania a druA?yna A�aka MA�odszego uczestniczyA�a w turnieju PGE oraz PZHL na lodowisku w Lublinie, gdzie zajA�A�a 3 miejsce.

Tego samego dnia w DA�bicy, druA?yna A�aka MA�odszego zmagajA�ca siA� z kontuzjami oraz zwolnieniami chorobowymi zawodnikA?w ulegA�a druA?ynie MMKS Podhale Nowy Targ 3-10. Bramki dla UKH DA�bicy zdobyli: Wiktor ReguA�a, Marcin Kuzak, Kamil A�A�dA�o. O godz. 18 swoje spotkanie rozpoczA�li zawodnicy reprezentujA�cy DA�bicA� w I lidze hokeja na lodzie. Rywalem byA�a druA?yna z drugiego kraA�ca Polski, GKS Stoczniowiec GdaA�sk. Po bardzo dobrym otwarciu i prowadzeniu UKH juA? 4-0, gdaA�szczanie zabrali siA� do odrabiania strat. W II odsA�onie kibicie zgromadzeni na dA�bickim lodowisku zobaczyli aA? 7 bramek. Na tablicy wynikA?w po II tercji widniaA� wynik 5-4. Ostatnia odsA�ona zaowocowaA�a tylko jednA� bramkA�, aczkolwiek bardzo waA?nA� dla druA?yny z GdaA�ska, ktA?ra doprowadziA�a do remisu, a tym samym do dogrywki, ktA?rej dawno juA? nie byA�o na dA�bickiej tafli w wykonaniu seniorA?w. Dogrywka z zasadA� zA�otej bramki rA?wnieA? nie przyniosA�a rozstrzygniA�cia spotkania. SA�dzia gA�A?wny, Katarzyna Zygmut, zgodnie z przepisami, po przygotowaniu tafli lodowiska podyktowaA�a konkurs rzutA?w karnych. W tym fragmencie gry zwyciA�A?yA�a druA?yna z Stoczniowca i tym samym wygraA�a caA�y mecz 6-5. W niedzielne poA�udnie rozpoczA�A� siA� rewanA?. Po dosyA� wyrA?wnanej I tercji, II odsA�ona rozpoczA�A�a siA� prowadzeniem gdaA�szczan, co zmobilizowaA�o zawodnikA?w UKH i po doA�A� wyrA?wnanej tercji na tablicy wynikA?w widniaA� rezultat 3-2. Ostatnia odsA�ona meczu byA�a zdecydowanie pod dyktando zawodnikA?w z DA�bicy, ktA?rzy pokazali bardzo dobry hokej, a co za tym idzie zdobyli 4 bramki tracA�c jedynie 1. – To dla nas bardzo waA?ne zwyciA�stwo – mA?wi, Arkadiusz Burnat – grajA�cy trener UKH DA�bica. W sobotA� nam niewiele brakA�o, gdzie mieliA�my A�adny wynik, rozluA?niliA�my siA� widzA�c prowadzenie, a to bez skrupuA�A?w wykorzystali nasi przeciwnicy, doprowadzajA�c do rzutA?w karnych w ktA?rych byli lepsi. W niedzielA� juA? nie oddaliA�my zwyciA�stwa, A�wietnie to wpA�ynie na morale zawodnikA?w – dodaje trener Arkadiusz Burnat.