Krosno przegraA�o szalony mecz

Po peA�nym zwrotA?w akcji meczu, kroA�nianie zeszli w niedzielA� z parkietu pokonani. Fot. Wit HadA�o

KOSZYKA�WKA. ENERGA BASKET LIGA. NieczA�sto siA� zdarza, aby w meczu polskiej ekstraklasy rzucono aA? 223 punktA?w. Aswiadkami takiego wydarzenia byli w niedzielA� kibice, zgromadzeni w hali przy ul. Bursaki w KroA�nie, w ktA?rej miejscowe Miasto SzkA�a przegraA�o po dogrywce z AZS Koszalin 109:117. Gospodarze, ktA?rzy do pojedynku z koszaliA�skim akademika przystA�pili bez Antona Gaddefrosa od poczA�tku meczu poszli z goA�A�mi na wymianA� ciosA?w. Zdecydowanie lepiej wyszli na tym przyjezdni, ktA?rzy po 20 min prowadzili 9 pkt (48:57). Mimo ujemnej temperatury na zewnA�trz, w przerwie w szatni Miasta SzkA�a musiaA�o byA� naprawdA� gorA�co. W II poA�owie na parkiet wyszA�a bowiem zupeA�nie inna druA?yna, ktA?ra daA�aby siA� pokroiA� w walce o kaA?dA� piA�kA�. Miejscowi poprawili przede wszystkim grA� obronA�, a A?e nadal przyzwoicie radzili sobie w ataku, to w 27. min wyszli ma dawno nie widziane w tym meczu prowadzenie (63:62). Potem juA? jakoA� poszA�o. III kwarta byA�a koncertem w wykonaniu miejscowych, ktA?rzy tA� czA�A�A� meczu wygrali 25:10, a w caA�ym spotkaniu objA�li prowadzenie 73:67. PA?A?niejsze 9-punktowe prowadzenie (81:72) nie oznaczaA�o jeszcze koA�ca emocji. Na niespeA�na 3 minut przed koA�cowA� syrenA�, obie druA?yny szA�y A�eb w A�eb (87:87). ChwilA� pA?A?niej goA�ci na prowadzenie (87:90) wyprowadziA� Modestas Kumpys, a przewagA� AZS-u do 5 pkt (87:92) powiA�kszyA� Diante Baldwin. Na 9 s przed koA�cem regulaminowego czasu gry, a�zSzklany teama�? przegrywaA� 93:96, jednak celna trA?jka Marcina Sroki doprowadziA�a do dogrywki (96:96). W niej warunki dyktowali juA? goA�cie i to oni mogli siA� w dA�ugA� podrA?A? do domu bogatsi o 2 duA?e punkty.