Tomasz Jędrzejak nie żyje

Tomasz Jędrzejak. Fot. Wit Hadło
Tomasz Jędrzejak. Fot. Wit Hadło

ŻUŻEL. Tomasz Jędrzejak, lider występującej w 2. Lidze Żużlowej Stali Rzeszów nie żyje.

39-letni żużlowiec został znaleziony martwy w swoim domu we wtorek rano. Wg pierwszych, nie potwierdzonych jeszcze informacji, miał popełnić samobójstwo. – Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że tej nocy odszedł od nas Tomasz Jędrzejak – nasz drogi kolega, rzetelny współpracownik, wspaniały i niezwykle utalentowany zawodnik. Śmierć naszego kolegi jest dla nas ogromnym ciosem, nie ma słów jakimi możemy wyrazić nasz żal i smutek. Jest to tragiczna chwila zarówno dla całej drużyny, pracowników Klubu, jak i kibiców – czytamy na oficjalnej stronie Stali Rzeszów. Wg wstępnych ustaleń prokuratury, Tomasz Jędrzejak popełnił samobójstwo. Ma to potwierdzić sekcja zwłok, która zostanie przeprowadzona w czwartek lub piątek. Jego zwłoki zostały znalezione we wtorek o godz. 9. Na obecnym etapie nic nie wskazuje na to, by do śmierci zawodnika przyczyniły się osoby trzecie.

***

W związku z tragiczną śmiercią Tomasza Jędrzejaka, nie dojdzie do skutku  planowany na najbliższy piątek w Lamothe-Landerron inauguracyjny turniej Diamond Cup. Rzeszowska Stal zwróciła się także z prośbą o przełożenie planowanego na najbliższą niedzielę meczu w Ostrowie Wlkp. Początkowo ostrowscy działacze przystali na prośbę rzeszowian, później jednak zmienili zdanie. Stal Rzeszów zapowiedziała już, że w tę niedzielę do Ostrowa Wlkp. nie pojedzie i jest gotowa oddać mecz walkowerem.

Oświadczenie Zarządu TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski:

„Zarząd Towarzystwa Żużlowego Ostrovia z ogromnym smutkiem przyjął wiadomość o śmierci Tomasza Jędrzejaka, wychowanka ostrowskiego klubu, zawodnika rzeszowskiej Stali. W tej tragicznej chwili łączymy się w bólu z rodziną, na plan dalszy odsuwając bieżące sprawy. Z pełnym zrozumieniem i akceptacją przyjęliśmy propozycję Stali Rzeszów by przełożyć niedzielny mecz ligowy na późniejszy termin. Meczem tym kibice i żużlowcy, tak z Ostrowa, jak i z Rzeszowa, chcieliby złożyć hołd Mistrzowi i Koledze z toru. Analiza możliwych terminów rozegrania meczu między MDM Komputery TŻ Ostrovią a Stalą Rzeszów doprowadziła jednak do wniosku, że chcąc umożliwić występ w tym spotkaniu wszystkim zainteresowanym żużlowcom, należy rozegrać go w pierwotnym terminie, tj. w niedzielę 19 sierpnia. To będzie wyjątkowy mecz na wielu płaszczyznach. Wierzymy, że wszyscy razem: działacze, żużlowcy, kibice i dziennikarze potrafimy w niedzielny wieczór godnie uczcić pamięć Tomasza Jędrzejaka. Żużlowca, którego sportowe losy nierozerwalnie połączyły Rzeszów z Ostrowem Wielkopolskim.

Zarząd TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski

Oświadczenie Zarządu Speedway Stal Rzeszów S.A.

Jesteśmy bardzo zniesmaczeni zachowaniem władz TŻ Ostrovii, zastanawiamy sie dokąd sięga ich obłuda. Umówiliśmy się na uzgodnienie terminu meczu na dzisiaj, gdyż wczoraj nie chcieliśmy tego zrobić na gorąco, a dzisiaj dowiadujemy się, że jednak mecz nie został przesunięty.

Nie żyje człowiek, który był związany z obydwoma klubami i Rzeszowem i Ostrowem, a wy chcecie działać jakby nigdy nic? Podstawy moralności i uczciwości nakazują, aby poczekać chociażby do pogrzebu. Mieliśmy ogromny problem, aby przesunąć rozpoczęcie startu SDC we Francji, gdzie Tomek też miał startować, ale dopięliśmy tego, choć będzie to nas kosztowało karę.

Panie Prezesie jeżeli tak bardzo zależy wam na tym zwycięstwie za wszelką cenę to wam je oddamy, nie zmuszajcie kolegów Tomka, aby musieli współzawodniczyć, gdy on leży jeszcze niepochowany.

Speedway Stal Rzeszów S.A.

 

3 odpowiedzi "Tomasz Jędrzejak nie żyje"

 1. Gregor_2018   15 sierpnia 2018 at 19:33

  Ogromny żal i smutek. Wielka strata dla rzeszowskiego żużla

  Odpowiedz
 2. adrian   14 sierpnia 2018 at 14:58

  Dlaczego to zrobił ??? Szkoda Wielka Szkoda

  Odpowiedz
 3. Endrju   14 sierpnia 2018 at 12:43

  MASAKRA!

  Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.