W Rzeszowie będzie rondo Tomasza Stańki

Fot. Wit Hadło
Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Stało się to, co przewidywano od kilku tygodni. Na wtorkowej sesji Rady Miasta przegłosowano uchwałę, która pozwala na nadanie nowemu rondu, powstałemu przy jednym z hipermarketów u zbiegu ulic Wiktora i Pleśniarowicza w Rzeszowie, imię Tomasza Stańki.

Wybitny muzyk pochodzący z Rzeszowa, który zmarł 29 lipca, zostanie kolejny raz uhonorowany w stolicy regionu. W 2015 r. twórca jazzowy został Honorowym Obywatelem Rzeszowa, a niespełna rok później skomponował nowy hymn dla miasta, który można usłyszeć o każdej pełnej godzinie, przechodząc obok ratusza miejskiego. – Bardzo dobrze, że Tomasz Stańko, znakomity trębacz, który promował nasze miasto w najodleglejszych miejscach na Ziemi, został upamiętniony na terenie rodzinnego Rzeszowa – mówi Kamil Skwirut, radny klubu Rozwój Rzeszowa.

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że rondo będzie nosić imię gen. Augusta Fieldorfa „Nila”, żołnierza AK, za czym zresztą optowała rada osiedla Krakowska Południe. Ostatecznie śmierć Stańki spowodowała zmianę pierwotnych planów. Dlatego też, w trakcie sesji, radni jednomyślnie zagłosowali za kandydaturą muzyka.

kl

1 odpowiedź "W Rzeszowie będzie rondo Tomasza Stańki"

  1. hijena   2 września 2018 at 11:24

    trochę to obciach ,żeby światowej klasy artysta patronowalłjakiemus peryferyjnemy placykowi .Proponuje zmienić patrona z jakiegoś klechy Jałowego na tego artyste

    Odpowiedz

Leave a Reply

Your email address will not be published.